Periyodik Bakım

Bosch Car Service’ten Periyodik Bakım ile Güvende Olun

Üretici garanti kapsamında kayba yol açmadan, her yaştaki tüm araç modelleri için, hatta yeni araçlar için, üretici ve mobilite garantisi de sunarak ve tüm çalışmaları standart iş emri sürecinde kayıt altına alarak profesyonel servis ve bakım hizmetleri sunuyoruz.

Periyodik araç bakımı, her sorumlu araç sahibinin yaptırdığı bir şeydir. Ancak, seçtiğiniz servisin becerilerine ve dürüstlüğüne tam olarak güvenebileceğinizi bilmeniz gerekir. Bosch Car Service’e gelin, içiniz rahat olsun.

Periyodik araç bakımı neden tavsiye edilir?

Aracınızın emniyetine ve sağlığına her zaman tam olarak güvenmek istiyorsanız, onu kesinlikle düzenli olarak genel bir araç bakım servisine götürmelisiniz. Pratikte, bu yılda en az bir kez anlamına gelir. Yüksek kilometre veya yoğun kullanım durumunda bu aralık kısalır.
 
Uygun araç bakımını sürdürmenin en önemli avantajı, emniyetli bir araca sahip olduğunuza ilişkin mutlak güvence hissidir. Bakımı ihmal etmek veya pek tanımadığınız hizmet sağlayıcılarını kullanmak, sizi rahatsız edici şüphelerle baş başa bırakabilir ve hatta felakete davetiye çıkarıyor olabilir.
 
Emniyetle ilgili hususlara ek olarak, uzman bir hizmet sağlayıcıda doğru zamanda check-up yaptırmamak aracınızı %100'den daha az güvenilir hale getirebilir. Ailenizle yolun kenarında durup çekici beklediğinizi düşünsenize. Elbette kimse bu duruma düşmek istemez. Bu nedenle, aracınız için en kısa sürede bir Bosch Car Service’ten randevu alın.

Araç bakımı için neden Bosch Car Service’i tercih etmelisiniz?

Bosch Car Service, en üst düzeyde emniyet ve güvenilirlik sunacak bilgi ve prosedürlere sahip olduğu için tercih ettiğiniz araç bakım hizmeti sağlayıcınız olmalıdır. Bu uzmanlık kendini çeşitli şekillerde gösterir.
 
Öncelikle Bosch Car Service’den bakım talep ettiğinizde mutlak titizlik ve detaylara dikkat bekleyebilirsiniz. Araç bakımına neler dahildir? Bu, kısmen aracınızın servis programına göre belirlenecektir; ancak genel olarak emniyet, güvenilirlik ve performansla ilgili sistemlere ilişkin oldukça geniş kapsamlı kontroller içerecektir. Bosch Car Service personeli, arızalanan veya aşınan tüm parçaları değiştirecek ve doldurulması gereken tüm sıvıları dolduracaktır. Yağ ve filtre değişimi standart olup iyi performansa katkıda bulunur.
 
Ayrıca Bosch Car Service personeli, bakıma dahil olan adımlar için üreticilerin yönergeleri hakkında benzersiz bir bilgi birikimine sahiptir. Bu yönergelerden asla sapmazlar ve kestirme çözümlere başvurmazlar. Ek olarak, her zaman orijinal ya da eş değer kalitede yedek parçalar ve yüksek kaliteli malzemeler kullanacaklardır.
 
Son olarak, Bosch Car Service bünyesindeki servisler dürüstlükleri ile tanınırlar. Zaman zaman gereksiz yere çıkarılmış sorunlar ve masraflar olduğundan şüphe edebilirsiniz; ancak Bosch Car Service her zaman müşterinin menfaatlerine öncelik verir.

Araç bakımı garanti koşullarını bozar mı?

Araç bakımı, eski araçlar için olduğu kadar yeni araçlar için de çok önemlidir. Aracınızın yaşam döngüsünün her aşamasında, üretici tarafından belirtilen bakım programına dikkat etmeye devam etmelisiniz. Sadece yeni olduğu düşüncesinden hareketle aracınızı düzenli bakıma götürmekten asla kaçınmamalısınız.
 
Yeni otomobil sahipleri için iyi haber, aracın bakımının üreticiyle bağlantılı bir servis yerine bir Bosch Car Service tarafından yapılmasına karar verdiğinizde garantinin bundan hiçbir şekilde etkilenmeyecek olmasıdır. Bakımı garantinizle ilgili herhangi bir kayba uğramadan istediğiniz yerde yaptırmak en doğal hakkınızdır. Ayrıca, Bosch Car Service benzersiz bir uzmanlık seviyesine sahiptir; yani, büyük değer verdiğiniz yeni aracınızın bakımı tam da istediğiniz gibi en yüksek standartlara göre gerçekleştirilecektir.
 
Aslında, aracınızın bakımını bir Bosch Car Service noktasında yapılmasını tercih ederseniz, tüm Bosch Car Service bakım paketlerinde ulusal garantiden de yararlanırsınız. Bu, üreticinin garantisine ek bir garantidir. Sonuç olarak, harika bir çifte korunma avantajına sahip olacaksınız.

İlgili Konular

Aydınlatma ve Görüş Rehberi

Aydınlatma ve Görüş Rehberi

Yanlış ayarlanan farlar sadece sürücü için değil, diğer yol kullanıcıları açısından da tehlike arz eder. Yanlış ayarlanan farlar sadece yeterli aydınlatmayı sağlayamamakla kalmaz, aynı zamanda karşıdan gelen araç sürücülerinin de gözünü alır. Bu yüzden her zaman güvenli sürüş sağlamak için farlarınızı düzenli aralıklarla kontrol ettirmek önemlidir. Bosch Car Service´ler aynı zamanda sizin için halojen far ayarını da yapabilir. Şunu unutmayın: Bagaj bölmesi ağır yüklenmişse halojen far sistemlerinde menzil daima ayarlanmalıdır.

Rehbere git

Lastik Rehberi

Akılda bulundurulması gereken üç önemli faktör vardır: yaş, diş derinliği ve muhtemel hasar. Lastiklerinizi ayda en az bir kez düzenli olarak kontrol etmelisiniz. Lastiklerin çoğunda diş aşınma çubukları vardır; bunlar yalnızca diş derinliğiniz genellikle 1,6 mm olan güvenli sürüş sınırını aştığında görebileceğiniz sert kauçuk bantlardır.

Rehbere git
Lastik Rehberi
Akü Rehberi

Akü Rehberi

Araçlardaki sürekli artan elektrikli ekipman sayısı, start/stop sistemleri ya da frenleme enerjisi geri kazanımı gibi yeni teknolojiler, yüksek performanslı aküler gerektirir. Örneğin klasik güç kaynakları, sık motor çalıştırma nedeniyle kısa sürede yorulur.

Rehbere git

Genel Bakım Rehberi

En küçük çizikler veya taş izleri bile aracınızın değerini önemli ölçüde düşürebilir. Bununla birlikte, hafif park göçüklerinin veya yüzeysel çiziklerin etkileri "akıllı onarım" olarak adlandırılan yöntemle kolayca ve düşük bir bedelle onarılabilir.

Rehbere git
 Genel Bakım Rehberi
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Aracınızın periyodik bakımını yaptırmanız için tek kriter kilometre değildir. Henüz bakım kilometrenize ulaşmamış olsanız bile yıllık bakım yaptırmanız, aracınızın her koşulda daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Unutmayın, tüm ürünlerin bir ömrü vardır.”